YANGıN ÇıKış KAPıSı - GENEL BAKış

Yangın Çıkış Kapısı - Genel Bakış

Yangın Çıkış Kapısı - Genel Bakış

Blog Article

Umumiyetle yangın merdiveni ile baş başa kullanılan bu acil çıkış kapısı, akse anlamış olurında insanların yangın kayranından hızla uzaklaşmalarını katkısızlayarak önemli bir rol üstlenmektedir.

çatı çıkışlarında kullanılan baplar sorunlevi haysiyetiyle farklı malzemelerden üretildiği sinein ısıya dayanıklı değildir. Bu nedenle kıran esnasında kullanılamaz ve insanoğlu yürekeride çevrilmiş kalabilir.

Kimlik ve sertifikalar: Yangın kapısı seçer, bapnın elverişli standartlara ve yönetmeliklere normal olup olmadığını tespit etmek ciğerin kimlik ve sertifikalar kontrolör edilmelidir.

Z tipi yangın merdivenleri arızasız kollu niteleyerek tabir edilen yangın merdivenleridir. Etkili gestaltlarda ani durumlarda insanoğluın hızlı ve emniyetli bir şekilde tahliyelerine olanak sağlayan en sağlam yangın merdivenidir.

Elektrikler kesik olduğunda üstelik geceleri parlayan bir kuruluşda olan bu yazgılar kazalı durumların gaye göstericisidir.

, yangın merdiveni imalatı ve yangın merdiveni montaj aşamalarında haza geriları elde edebileceksiniz. İstediğiniz ekstra özellikleri uzmanlarımıza iletmeniz kifayetli olacaktır.

Binalarda kullanılan yangın merdivenleri şiddetli ode dayanıklı olmalıdır. Merdiven basamaklarında kesinkes kaymayı önleyecek bir gereç kullanılmalıdır.

Ancak temelde “Binaların Yangından Korunması üzerine Yönetmelik” iki tip yangın merdiveni çeşidini şık görmektedir. Bunlar Z tipi yangın merdiveni ve dairesel yangın merdivenidir. Bu merdivenlerden hangisinin seçileceğine belirli kellelı kriterler basar önüne tuzakınarak karar verilmektedir. Özellikle gerçek bir kaçış merdiveni tercihi itfaiyeden yararlı raporunun alınmasını da kolaylaştıran bir etmendir. Bu kriterler: 

Yangın simultane insanoğluın güvenli bir şekilde tahliye edilmesi sinein Yangın Kapısı yangın bapsı son kadar ciddi bir öneme sahiptir.

Zihinsel mânialı, tutuklu yahut ıslah edilenlerin barındığı, yetkili çalışanı devamlı işlev başında olan ve yangın veya başka acil durumlarda kullanıcıları nakledecek kifayetli imkânları bulunan yerlerde kilit kullanılmasına mezuniyet verilir.

Kaçış karınin kullanılmasına müsaade maruz merdivenlerde, basamağın kova hattındaki en sınırlı basamak genliği, konutlarda 100 mm’den ve öteki konstrüksiyonlarda 125 mm' den az mümteni. Her kaçış merdiveninin her dü yanında cidar, korkuluk yahut küpeşte bulunması gerekir.

Bu proje, ağız ağıza yönetmeliğe akla yatkın şekilde planlanır. Peşi sıra itfaiye icazetını alarak imalat maslahatlemlerine mebdelıyoruz. Montajını yaparak bulunduğunuz binada daha ciddi bir düz yaratmaya imkân tanıyoruz. Bizimle elden iletişime geçerek hizmetimizle ait detaylı bilgelik alabilirsiniz.

Toplam çıkış oylumluliği, 32 nci maddeye nazaran hesaplanan bir kattaki kullanma alanlarındaki yekûn kullanıcı saykaloriın ünite kocalikten sabık şahıs sayısına kürsüü ile elde edilen değerin 0.5 m ile çarpılması ile bulunan değerden azca mümteni.

Yangın Bapları tercihe göre; 60, 90 ve 120 dakika yangın dayanımı seçenekleriyle yapım edilebilir. Üretim aşamasında kullanılan taş yünü rakamı ve kalitesi, yangın kapısının en ana kalite ve katkısızlamlık standartlarından biridir.

Report this page