DETAYLAR, KURGU VE YANGıN ÇıKış KAPıSı

Detaylar, Kurgu ve Yangın Çıkış Kapısı

Detaylar, Kurgu ve Yangın Çıkış Kapısı

Blog Article

Bu anlamda yangın merdivenleri kritik anlamda kişilerin hayatlarını kurtarıcı etkiye bile mevla olup kişilerin tekrar bu noktada en çok aradığı kriterler arasında da gelmektedir.

Yangın güvenliği mucip rastgele bir alanda kullanılabilecekleri gibi, yangın merdiveni, yangın boşaltma koridorları, yangın odası kadar yangın riskinin elan yüksek olduğu alanlarda da tercih edilir.

Yangın kapısı kilidi itimat kilidi olarak malum ve kapının içeriden dışarıya dürüst açılmasını kolaylaştıracak şekilde monte edilen parçbirliıdır. Kapı kilidinin montaj aşamasında doğruca bir beceri ile yerleştirilmesi, yangın anında yararlanmaı kolaylaştırır.

bulunan yangın çıkış bapsı menteşelerinden sıkışıklık örgüyor. Bir bile panik barı bozuldu tamiri ihtiyacımız bulunmaktadır.

3-) Yangın merdivenini sahanlığı degajelik ve uzunluk olarak merdiven basamaklarının kocaliğinden az olmamalıdır.

Çift kanatlı yangın kapıları: Bu tip yangın bapları, dü kapı kanadından oluşur ve elan geniş alanlarda kullanılır. Yangına karşı erdemli direnç gösterirler ve yangının diğer alanlara yayılmasını önlemek derunin mutasavvertır.

Her çağ erkin buzakılmalı ve engellenmemelidir. Yangın Çıkış Kapısının önünde veya arkasında herhangi bir pırtı, mobilya veya diğer bir duvar bulunmamalıdır. üste Yangın Çıkış Bapsı asla kapatılmamalı yahut kilitlenmemelidir.

 ve montajıyla meslekan tüm firmalar ile bizim fiyatlarımızı zıtlaştırabilirsiniz. Yangın bapsı modellerimizin özelliklerini inceleyerek muadili kapıların özellikleriyle önlaştırabilir ve fiyatlarını mukayese edebilirsiniz.

 60dk ve 120dk kabilinden vasati dayanaklılık seviyelerinde üretilen modeller yeğleme edilen modellerdir. Firmamızı arayarak camlı yangın bapsı modelleri için malumat alabilir showroomumuzu ziyaret edebilirsiniz. 

Yangın simultane insanların güvenli bir şekilde boşaltma edilmesi kucakin yangın kapısı son kademe nazik bir öneme sahiptir.

Yapılan bir binanın özelliklerine ve kullanma amacına bakılırsa mukannen yapı teftiş şartlarını sağlamlaması gerekmektedir. Ülkemizde bu şartları ekseri TSE kurumu belirlemektedir. Bir binada kullanılacak yangın baplarının (acil çıkış baplarının) belli başlı durumlara için TSE Yangın Merdiveeni Kapısı istanbul şartlarını esenlaması gerekmektedir.

Yangın bapları çeşitli stillerde, malzemelerde ve yangın derecelerinde mevcuttur. Bir yangın kapkaloriın maliyeti boyuta, malzemeye ve yangın derecesine rabıtlı olarak değişir.

TSE belgesi zorunluluğu aranmayan kapılar, ehven yangın çıkış bapsı olarak tercih edilebilir.

Yangının yayılmasını engelleyerek geciktiren yangın merdiveni bapsı da makul standartlara nazaran üretilmek zorundadır. 

Report this page